Site icon FutureAbility

Futur(e)ability// Digitális és transzverzális kompetenciák az online tanárok számára

A Futur(e)ability tanterv általános célja a felsőoktatási szakemberek képzése az online tanulás részvételi, rugalmasabbá és érdekesebbé tételére. A program támogatja a munka világában szükséges kompetenciák és készségek fejlesztését, és hat különböző, egymástól függetlenül elvégezhető kurzusból áll.

1. tanfolyam: Az online interakció javítása. Az (Online) interakció javítása kurzus célja, hogy segítse a pedagógusokat abban, hogy javítsák a diákok online részvételét és elkötelezettségét az osztálytermeikben. A kurzus során a résztvevők felfedezik az online tevékenységekhez szükséges eszközöket és szoftvereket, valamint a diákok részvételét elősegítő stratégiákat, és megismerkednek az online tanítás eszközeivel, módszereivel és pedagógiáival.

2. kurzus: Tanítás empátiával a jólétért. A Tanítás empátiával a jólétért kurzus holisztikusabb és integratívabb tanítási és tanulási megközelítéseket támogat. A kognitív tanulási eredményekre, a tanítás affektív és kapcsolati dimenzióira, valamint a diákok és kollégák jólétét elősegítő stratégiákra összpontosít.

3. kurzus: Vizuális művészeti értékelés. A vizuális művészetek értékelése célja, hogy támogassa a vizuális művészetek elemeit tanító pedagógusokat a minőségi, online értékelések megtervezésében és végrehajtásában.

4. kurzus: Digitális történetmesélés a gyakorlati tantárgyak tanításához Ez a kurzus a digitális történetmesélésnek a gyakorlati tantárgyak felsőoktatásban történő oktatásának eszközeként való használatát vizsgálja.  Olyan tanároknak, oktatóknak és gyakorlati szakembereknek szól, akiket érdekelhet a digitális történetmesélés mint eszköz használata a tanítási gyakorlatukban vagy a reflektív értékelés segítőjeként. A résztvevők megértik a digitális történetmesélés történetét, és meglátják, hogy a személyes történetmesélés egy formája hogyan segítheti elő és mutathatja be a gyakorlati tanulást.

5. kurzus: A vizuális módszerek online tanítása a való világban. A kurzus során a résztvevők feltárják és megértik az online tanítást befolyásoló olyan releváns tényezőket, mint a jogi keretek, a szervezeti környezet, a nyelvi környezet, a technológiai hozzáférés és az etikai tényezők az online vizuális módszerek tanításának megtervezésében és megvalósításában. A tanfolyam végén a résztvevők képesek lesznek saját vizuális anyagokat készíteni, és támogatni a diákjaikat az etikai és jogi normáknak megfelelő vizuális anyagok készítésében, valamint többnyelvű környezetben dolgozni a diákok tanulásának támogatása érdekében, hogy az intézményi követelményeknek megfelelő, jól átgondolt tantervi javaslatokat készítsenek.

6. kurzus: Nyílt forráskódú hardver. A Nyílt forráskódú hardver kurzus tanároknak és diákoknak szól, hogy megismerkedjenek az ingyenes és nyílt forráskódú hardveres eljárásokkal és a természettudományos kísérleti kutatásokkal. Ez az online kurzus a jobb kísérleti tervezés, a költségcsökkentés, a nagyobb láthatóság és a jobb képzési és oktatási lehetőségek előnyeivel foglalkozik. A nyílt forráskódú hardver (OSHW) licencek jelenlegi választékát és a Nyílt Forráskódú Hardver Szövetség elveit és meghatározását értékeljük, hogy összegyűjtsük a tanulságokat az OSHW fejlesztők számára.

Training Methodologies: Online Courses

Exit mobile version